Wiosna to czas kiedy szczególnie zaczynamy dbać o swoją skórę, która zimą traktowana była często po macoszemu. Skóra po zimie jest poszarzała, bez blasku, jędrności. Wiosną warto o nią szczególnie zadbać i przygotować ją na przyjście lata. Zacząć można od depilacji ciała. Wiosna jest porą roku kiedy polecana jest depilacja laserowa.  To czas kiedy można jeszcze zdążyć przed latem pozbyć się niechcianego owłosienia. 

 

Medycyna estetyczna rozwija się w szybki tempie. Jednym z popularniejszych zabiegów jest z pewnością depilacja laserowa.  Wykonują ją zwłaszcza kobiety, ale również i mężczyźni stają się bardziej odważni w tej kwestii i zdarza się, ze korzystają z depilacji laserowej. 

Ta forma depilacji pozwala na stałe pozbyć się owłosienia. Usuwane jest ono z różnych części ciała. Kobiety najczęściej depilują nogi oraz pachy. Mężczyźni natomiast pachy oraz plecy.

 

Dzięki depilacji laserowej można pozbyć się problemu wrastających włosków i stanów zapalnych skóry. Jest ona gładka. Owłosienie można usunąć z pleców, nóg, pach, okolic bikini, brzucha czy nawet na twarzy. 

 Wiązka lasera wnika w głąb skóry na głębokość 3 do 5 mm. Niszczone są komórki włosów. Depilacja laserowa jest bezbolesna oraz nie powoduje podrażnień skóry.

 

Oprócz depilacji warto zadbać o skórę twarzy. Można zacząć od pielęgnacji w domu. W drogeriach dostępny  jest spory wybór różnego rodzaju peelingów. Dla skóry normalnej polecane są peelingi mechaniczne, ziarniste. Natomiast w przypadku cery wrażliwej lepiej wybrać peeling enzymatyczny, który bez pocierania rozpuści martwy naskórek. Usunięcie zrogowaciałych komórek pomoże skórze odzyskać świeży wygląd a także sprawi, że znikną zaskórniki. 

Po peelingu warto zastosować maseczkę nawilżającą. Można również skorzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Wiosną szczególnie polecane są:

  • mikrodermabrazja diamentowa- polecana  jest do cery wrażliwej
  •  mikrodermabrazja korundowa -jest silniejszym zabiegiem polecana dla osób z widocznymi przebarwieniami na skórze i rozszerzonymi porami
  • mikrodermabrazja tlenowa- z użyciem tlenu pod wysokim ciśnieniem. Polecana dla osób w średnim wieku.  Pomaga niwelować zmarszczki, dotlenia oraz odżywia skórę.
  • Peeling kawitacyjny- oczyszczanie skóry przy pomocy fal dźwiękowych.
  • sonoforeza- masaż ultradźwiękami
  • mezoterapia- ostrzykiwanie skóry odżywczymi preparatami
  • Eksfoliacja kwasami- oczyszczanie polegające na intensywnym złuszczaniu naskórka. 

 

Wiosną również należy zająć się ewentualnym cellulitem. Tutaj szczególnie pomoże zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Wspomóc można się również masażami na przykład bańką chińską. Pomocne jest również szczotkowanie ciała na sucho. Szczotkowanie zaczyna się od stóp i przesuwa się w kierunku serca. Szczotkowanie na sucho wygładza skórę, likwiduje cellulit, poprawia krążenie. Niesie ze sobą wiele korzyści. 

Dbanie o siebie powinno wejść w nawyk. Codziennie wykonywane małe kroczki pomogą osiągnąć wiele. Zdrowe nawyki powinny być przyjemnością.