Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej

Zmarszczki pojawiają się wraz z upływem czasu i stanowią jeden z objawów starzenia się skóry. Jak pokazują badania naukowców – już około 25-30 roku życia produkcja kolagenu w organizmie zmniejsza się i z tego powodu maleje także gęstość i elastyczność skóry. Tym sposobem na cerze pojawiają się nieestetyczne zmiany skórne – zmarszczki i bruzdy. Wtedy większość osób decyduje się zastosować dobre kremy pielęgnacyjne – nawilżające skórę, a także i peelingi wygładzające. Niestety, w pewnym momencie takie rozwiązanie już nie wystarcza. Na szczęście istnieje wiele profesjonalnych zabiegów, które skutecznie zmniejszają zmiany, a nawet pozwalają całkowicie się pozbyć zmarszczek i innych niedoskonałości skóry.

Jak usunąć zmarszczki bez skalpela?

Na uwagę zasługują zwłaszcza te zabiegi, które są nowoczesne, innowacyjne, a zarazem najbezpieczniejsze i małoinwazyjne. Do tego rodzaju rozwiązań zalicza się: lifting twarzy bez skalpela, bezinwazyjny lifting powiek czy też mezoterapia mikroigłowa. Poniżej wyjaśniamy, na czym polegają te zabiegi. Ostateczna decyzja, co do tego, która z tych metod jest najlepsza dla danej osoby, powinna zostać podjęta przez pacjenta, a także i lekarza medycyny estetycznej

Bezinwazyjny lifting twarzy

Lifting twarzy bez skalpela to doskonałe rozwiązanie, jeśli komuś zależy na: redukcji zmarszczek mimicznych oraz zmarszczek palacze, odmłodzeniu skóry na dekolcie oraz wyregulowaniu rysów twarzy. Za pomocą takiego liftingu można wykonać poniższe zabiegi:

  • podniesienie brwi oraz otwarcie oka;
  • podniesienie policzków;
  • usunięcie podwójnego podbródka;
  • uwydatnienie linii żuchwy.

Profesjonalny lifting twarzy bez skalpela polega na użyciu urządzeń laserowych, które oddziałują na głębokie warstwy skóry wysoko skoncentrowaną wiązką fal ultradźwiękowych. Dzięki temu komórki w poszczególnych miejscach na ciele zostają wprawione w drgania. Komórki te zostają podgrzane do około 60-70 stopni Celsjusza, co prowadzi do obkurczenia tkanek oraz przebudowy struktur kolagenu. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych (co trwa stopniowo, zwykle 3-6 miesięcy). W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, napięta i nawilżona. Metoda ta to doskonałe zmniejsza a nawet usuwa zmarszczki na czole i szyi, ponadto jest bezinwazyjna i utrzymuje się nawet do 18 miesięcy od wykonania zabiegu, a pierwsze rezultaty można zauważyć niemal od razu.

Lifting powiek bez skalpela

Lifting powiek bez skalpela polega na bezinwazyjnym obkurczeniu wiotkiej skóry znajdującej się wokół powiek, a także i ust czy na szyi za pomocą specjalnego urządzenia, które stosuje mikrowiązki plazmy. Podczas takiego zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, a następnie specjalista powoduje kontrolowane uszkodzenia naskórka w wielu miejscach (kilkudziesięciu), w odległości 1 mm i bez uszkodzenia skóry właściwej. W rezultacie następuje obkurczenie skóry, która staje się gładka i napięta. Zadowalające efekty zabiegu utrzymują się od 2 do 4 lat.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na zastosowaniu urządzenia, które automatyczne nakłuwa skórę i wprowadza substancje czynne w jej najgłębsze warstwy. Podczas tego zabiegu nakłuwa się skórę pacjenta za pomocą pulsujących igieł, co jest bardziej skuteczne, ale i bardziej komfortowe niż zwykła mezoterapia. Metoda ta stymuluje organizm do produkcji elastyny i kolagenu, a także stymuluje fibroblasty, które mają pozytywny wpływ na gęstość i elastyczność skóry i wygładzenie zmarszczek. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się zwykle przez 6-12 miesięcy.