Korekcja uszu zaliczana jest do kategorii najczęściej prowadzonych zabiegów chirurgii plastycznej. Zobacz informacje na temat tej procedury, gdy również chcesz z niej skorzystać!
Czym jest korekcja uszu?
Zabieg określany jako korekcja uszu, również jako operacja plastyczna uszu czy otoplastka, jest przeznaczony do zmiany położenia uszu oraz ich kształtu.
Ma on szerokie zastosowanie, ponieważ dzięki niemu można nie tylko zniwelować nadmierne odstawanie uszu, ale również nadać im inne położenie oraz zmienić kształt poszczególnych ich części lub przeprowadzić rekonstrukcję.
Aktualnie takie zabiegi są bardzo popularne i są one prowadzone zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.
Kiedy prowadzi się korekcję uszu?
Korekcja plastyczna uszu stosowana jest wtedy, gdy celem jest poprawa wyglądu tych narządów. Wobec tego głównym wskazaniem jest w tej sytuacji estetyka.
Zabieg stosowany jest między innymi w poniższych przypadkach:
- odstające uszy
- zbyt duże uszy
- zawinięte uszy
- uszy kalafiorowate
- uszkodzenie uszu, na przykład na skutek wypadku, rozerwania uszu
Oczywiście, są to tylko wybrane wskazania, ponieważ zabieg ten może być też wykonany w innych przypadkach, gdy celem jest nadanie uszom odpowiedniego wyglądu i dzięki temu podniesienie komfortu psychicznego, pewności siebie pacjenta.
Operacja plastyczna uszu – gdzie można ją wykonać?
Zabiegi plastyczne uszu prowadzone są obecnie w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej, gdzie można skorzystać z fachowego wsparcia ekspertów – chirurgów plastycznych. Wówczas za zabieg należy zapłacić z własnej kieszeni.
Chcesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu plastycznego w celu korekcji uszu? Sprawdź ofertę kliniki Raczkowska: https://www.raczkowska.pl/korekcja-uszu/.
Jak odbywa się zabieg plastyki uszu?
Plastyka uszu jest inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym, który wymaga w związku z tym odpowiedniego przygotowania oraz rekonwalescencji po jego wykonaniu.
W pierwszym kroku konieczne jest umówienie się na konsultację z lekarzem zajmującym się prowadzeniem tego typu zabiegów. W trakcie konsultacji może on wtedy ocenić wygląd uszu i wskazać, jaka metoda zabiegu będzie najkorzystniejsza. Podczas rozmowy z pacjentem może on też wykluczyć wtedy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.
Pacjent otrzymuje również listę badań, jakie należy wykonać przed zabiegiem. Są to przede wszystkim badania krwi, które będą potrzebne do wykonania znieczulenia oraz wykluczenia przeciwwskazań.
Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu. U dzieci najczęściej stosowane jest znieczulenie ogólne, natomiast u osób dorosłych można wykonać go zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym.
W trakcie zabiegu lekarz nacina wtedy odpowiednio skórę, usuwa zbędne tkanki i opracowuje te pozostałe, a na koniec zszywa je, aby nadać uszom inne położenie lub wygląd zgodny z ustaleniami z pacjentem.
Warto pamiętać o tym, że duże znaczenie ma rekonwalescencja po zabiegu. Dotyczy ona nie tylko wypoczynku, ale również konieczności stosowania odpowiednich opatrunków oraz opasek. Mają one na celu zapobieganie podwijaniu się uszu, co mogłoby zniweczyć efekt zabiegu, a także pozwalają one na szybkie zagojenie się ran.
Dokładne informacje dotyczące przebiegu zabiegu, jego przygotowania oraz rekonwalescencji przekaże lekarz.
Jaka jest cena operacji plastycznej uszu?
Koszty związane z wykonaniem tego typu zabiegu są zależne głównie od jego typu, a także od tego, jaką klinikę wybrano.
Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie od około 4,5 do 6 tysięcy złotych. Warto też pamiętać, że do ceny zabiegu należy dodać dodatkowe koszty, między innymi związane z niezbędnymi badaniami oraz wizytami lekarskimi.