HIFU jest obecnie coraz częściej wybieranym typem zabiegów w gabinetach zajmujących się kosmetologią i medycyną estetyczną. Warto poznać go bliżej, ponieważ pozwala on na uzyskanie bardzo dobrych efektów w odmładzaniu skóry twarzy oraz modelowaniu sylwetki!

Na czym polega zabieg HIFU?

High intensity focused ultrasound, czyli właśnie HIFU to inaczej skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które charakteryzują się wysoką częstotliwością.

Wpływają one na skórę i pomagają w uzyskaniu kontrolowanego działania termicznego. W rezultacie dochodzi do stymulacji naturalnej regeneracji tkanek oraz do uzyskania efektu skracania włókien kolagenowych. W rezultacie HIFU pozwala na uzyskanie efektów podobnych do inwazyjnego liftingu skóry.

Technologia HIFU jest obecnie stosowana głównie w gabinetach medycyny estetycznej, ale również ma ona zastosowanie w innych dziedzinach, między innymi w fizjoterapii oraz w dermatologii.

Gdzie można skorzystać z zabiegu HIFU?

Aktualnie zabiegi HIFU są prowadzone przez gabinety, które dysponują odpowiednim zapleczem przeznaczonym do jego wykonania. Stosuje się wtedy specjalne urządzanie do HIFU, które umożliwia wytwarzanie ultradźwięków.

Gdy chodzi o zabiegi HIFU w Krakowie, aktualnie również są one dostępne i można skorzystać z nich w różnych gabinetach specjalizujących się w medycynie estetycznej oraz w kosmetologii.

Dokładne informacje dotyczące dostępnych zabiegów oraz ich cenników można uzyskać na witrynach internetowych.

W jakich obszarach prowadzone są zabiegi HIFU?

Z zabiegów z użyciem ultradźwięków jak HIFU można korzystać zarówno na obszarze twarzy, jak i ciała, dlatego też mogą one kompleksowo pomóc w poprawie wyglądu skóry.

Na twarzy HIFU pomaga między innymi w udoskonaleniu jej wyglądu w okolicy oczu, owalu twarzy, na policzkach. Z kolei na ciele zabiegi HIFU prowadzone są przede wszystkim w obrębie brzucha, pośladków, ud, gdzie dochodzi do najczęściej do pojawiania się defektów skórnych jak zwiotczenie, nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Zabieg HIFU – dla kogo jest on przeznaczony?

Przede wszystkim zabieg HIFU skierowany jest do osób, które borykają się z problemem widocznych na skórze oznak starzenia.

Zabieg HIFU polecany jest między innymi w poniższych przypadkach:

  • Zmarszczki widoczne na skórze wokół oczu, na czole, wokół ust,
  • Zwiotczała skóra na twarzy,
  • Opadanie policzków,
  • Opadanie brwi
  • Zamazanie konturu twarzy,
  • Opadanie kącików ust,
  • Zwiotczała skóra na ciele,
  • Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej.

Zabieg HIFU – jak przebiega?

Zabieg jak HIFU nie wymaga od klienta gabinetu specjalnego przygotowania oraz nie ma on również wielu przeciwwskazań, ponieważ nie powoduje on zaburzenia ciągłości skóry.

W trakcie zabiegu lekarz przykłada głowicę urządzenia do zabiegu HIFU do skóry, co powoduje przenoszenie ultradźwięków wraz z ich energią cieplną do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, ponieważ nie powoduje on pojawienia się dolegliwości bólowych.

Po zabiegu nie ma również specjalnych zaleceń dotyczących rekonwalescencji, dlatego można od razu powrócić do codziennych czynności. W ciągu paru godzin po zabiegu może utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie skóry.

Jakie efekty daje zabieg HIFU?

Zazwyczaj zabieg HIFU pozwala na uzyskanie efektów widocznych dopiero po jakimś czasie. Zwykle zauważane są one po około 4-24 tygodni, dlatego też warto zaczekać na rezultaty. Najczęściej utrzymują się one aż do 1,5 roku.

Dla najlepszych wyników zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów HIFU w gabinecie – zwykle 2-3 w odstępach wynoszących co 1-3 miesiące.