Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej z użyciem lasera frakcyjnego to doskonały wybór dla każdej osoby, która chciałaby zadbać o swój wygląd.

Zmarszczki, przebarwienia, blizny – na skórze twarzy można zauważyć różne niedoskonałości. Usuwanie ich z użyciem kosmetyków nie jest proste, ponieważ działają one głównie na wierzchnich warstwach skóry. Aby uzyskać lepsze efekty, warto postawić na skuteczne procedury gabinetowe. Jednym z rekomendowanych zabiegów jest wtedy laser frakcyjny CO2. Osobom chcącym wybrać się na laser frakcyjny Kraków daje dostęp do najlepszych ekspertów w tej dziedzinie.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Medycyna estetyczna może zaprezentować szeroką gamę procedur nakierowanych na poprawę estetyki twarzy i ciała pacjenta. To nie tylko zabiegi pomagające na zmarszczki, ale również umożliwiające usuniecie wielu innych niedoskonałości widocznych na skórze.

Skuteczne usuwanie niedoskonałości wspiera stosowanie laserów. Zabiegi laserowe są bardzo popularne wśród osób, które poszukują rozwiązania problemów punktowych oraz większych niedoskonałości skórnych.

Lasery są używane w medycynie estetycznej już od wielu lat. Jednym z najczęściej wybieranych jest laser frakcyjny. Kraków to miasto, gdzie również można skorzystać z tego typu procedur.

Frakcyjny laser CO2, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, to rodzaj urządzenia, które powoduje miejscowe uszkodzenie skóry. Powoduje wtedy jej „dziurkowanie” w strukturze zdrowej skóry. Takie działanie powoduje, że naruszeniu poddawany jest nie cały jej obszar, lecz tylko część. W efekcie takie kontrolowane uszkodzenie skóry pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów zabiegowych.

Co ważne, w trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, dlatego też minimalizuje się wtedy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Kiedy warto skorzystać z lasera frakcyjnego?

Zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny w Krakowie są skierowane do każdego, kto pragnie poprawić wygląd swojej skóry, na której widać niedoskonałości mało podatne na usuniecie innymi metodami.

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu znajdują się:

  • zmarszczki skórne, w tym zmarszczki na twarzy szyi i dekolcie
  • worki pod oczami, a także zmarszczki przy oczach
  • wyrównanie nierówności skóry
  • niejednolity odcień skóry
  • zmniejszenie rozszerzonych porów
  • ujędrnienie skóry, poprawa jej elastyczności
  • blizny, w tym blizny potrądzikowe, pozabiegowe, po wypadkach, po chorobach jak ospa
  • zmiany pigmentowe, w tym przebarwienia po trądziku, słońcu, zapaleniach, melasma, plamy starcze
  • zmiany naczyniowe – głównie te płytkie
  • rozstępy

Jak wygląda zabieg na bazie lasera fakcyjnego CO2?

Zabieg wykorzystujący laser CO2 jest prowadzony w gabinecie medycyny estetyczne pod okiem lekarza, który dobiera właściwe parametry tego typu urządzenia oraz przeprowadza zabieg tak, aby pozbyć się niedoskonałości i jednocześnie nie powodować ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

Zanim weźmie się udział w zabiegu, konieczne jest przestrzeganie właściwych zaleceń lekarskich, między innymi odstawienie określonych kosmetyków i leków, unikanie opalania skóry i stosowania kremów samoopalających.

Czas trwania zabiegu to około 15-45 minut – jest on zależny od wielkości obszaru, który ma być poddany naświetlaniu. Skóra przed procedurą jest również znieczulania, ponieważ laser może powodować nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Następnie głowica lasera przykładana jest do skóry, a lekarz wykonuje odpowiednie „strzały” i przesuwa laser po skórze.