Cellulit to problem, który dotyka kobiety w różnym wieku. Pojawia się już często w wieku nastoletnim. Pozbycie się jego jest trudne oraz męczące. Nie można tego dokonać poprzez jeden zabieg. Cellulit nie zniknie w ciągu kilku dni. Jest to proces który wymaga czasu oraz cierpliwości.

 

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, dzięki którym można zredukować widoczność cellulitu. Szczególnie zwrócić należy uwagę również na to, iż duże znaczenie ma tutaj odpowiednia dieta. Zabiegi medycyny estetycznej połączone z odpowiednią, dobrze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną przyniosło najlepsze rezultaty. 

Cellulit czyli pomarańczowa skórka może pojawiać się na brzuchu, pośladkach, udach, niekiedy chociaż rzadziej- również na ramionach.

Cellulit często występuje u osób które mają do tego predyspozycje genetyczne. Ponadto czynnikami sprzyjającymi powstawaniu cellulitu są: siedzący tryb życia, wahania masy ciała, ciąża, wysokoweglowodanowa dieta. 

Szczególnie polecanym zabiegiem jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polecany jest dla osób które mają problemy z tkanką tłuszczową w newralgicznych miejscach. Zabieg ten świetnie pomoże wymodelować sylwetkę. W obszar w którym występują komórki tłuszczowe wstrzykuje się odpowiednie substancje które pomagają rozbić  komórki tłuszczowe. Efektem jest redukcja cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Ponadto poprawia się metabolizm oraz mikrokrążenie. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny, a efekty widoczne są dosyć szybko. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do danego pacjenta. 

Innym zabiegiem jest na przykład karboksyterapia czyli zabieg który wykorzystuje dwutlenek węgla. Pod skórę wstrzykuje się kontrolowane dawki dwutlenku węgla co zwiększa przepływ krwi tlenu oraz składników odżywczych. W wyniku wykonywanych nakłuć powstaje kontrolowana reakcja zapalna dzięki czemu zwiększona jest produkcja kolagenu oraz elastyny. Skóra staje się bardziej ujędrniona wygląda korzystniej. Karboksyterapia jest zabiegiem polecanym do usuwania cellulitu oraz otłuszczenia. Jest to pewna alternatywa dla liposukcji inwazyjnej. W przypadku karboksyterapii nie jest ona obarczona takimi powikłaniami. 

Kolejnym zabiegiem jest endermologia LPG. Zabieg endermologii jest to masaż ciała przy pomocy głowicy składającej się z ruchomych rolek oraz komory ssącej. Pomiędzy dane rolki wciągnięty zostanie i fałd skóry pod wpływem ciśnienia skóra przybiera kształt fali. Jest rolowana przy pomocy rolek. Podczas takiego masażu skóra jest mocno ugniatana i masowana przez co pobudzony zostaje metabolizm oraz krążenie,  stymulowane są mięśnie oraz niszczone komórki tłuszczowe bez rozciągania skóry. Do zabiegu pacjent zakłada specjalny kombinezon który ułatwia poślizg rolek na skórze. 

 

Jest wiele metod pozwalających usunąć cellulit. Przed każdym zabiegiem specjalista powinien jednak sprawdzić czy nie występują przeciwwskazania. Do jego przeprowadzenia niektórych zabiegów bowiem nie wolno przeprowadzać w ciąży czy też jeśli pacjent choruje na cukrzycę, ma niewydolność nerek, nowotwór bądź zapalenie żył. Zawsze konieczna jest konsultacja lekarska przed wykonaniem zabiegu.  Warto pamiętać, że cellulit może wrócić, jeśli przestanie się dbać o aktywność fizyczną oraz o zdrową dietę. Te dwa czynniki to podstawa aby skóra zawsze wyglądała pięknie.