Wiele osób sięga dziś po naturalne produkty prozdrowotne. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się zioła od ojców bonifratrów.

Zakon bonifratrów, a dokładnie Zakon Szpitalny Świętego Jana Bożego, został zapoczątkowany w 1540 roku w Hiszpanii. Jego założyciel, św. Jan Boży, miał na celu stworzenie zgromadzenia, które będzie niosło pomoc chorym. Także dzisiaj zakon ten jest skoncentrowany na opiece. W wielu miastach świata, a także Polski działają szpitale, poradnie, domy opieki, apteki i przychodnie bonifratrów. Zakon ten znany jest przede wszystkim ze swoich produktów zielarskich – zioła ojców bonifratrów cieszą się bardzo dobrymi opiniami.

 

Jakie produkty zielarskie można znaleźć w apteczce bonifratrów? Kiedy warto po nie sięgnąć? Gdzie można je zakupić?

 

Zioła ojców bonifratrów – naturalne preparaty na różne dolegliwości

Ojcowie bonifratrzy kiedyś sporządzali swoje mieszanki ziołowe w zakonach. Teraz nadal zaangażowani są w ziołolecznictwo, jednak ich asortyment można znaleźć również w aptekach czy w sklepach zielarskich.

 

Działające w Polsce zakony bonifratrów oferują szeroką gamę różnych produktów, wśród których znajdują się zioła i mieszanki ziołowe, suplementy diety bazujące na naturalnych składnikach, soki, nalewki, a także maści prozdrowotne i kosmetyki. Są to preparaty przeznaczone na różnorodne dolegliwości, między innymi pomagają w problemach z trawieniem, wspomagają serce, nerki, a nawet pomagają schudnąć.

 

Sekretem popularności produktów bonifraterskich jest ich wysoka jakość. Powstają jedynie z najwyższej jakości składników, dzięki czemu są również tak skuteczne. Mogą być stosowane w celu redukcji różnych schorzeń – także jako wsparcie prowadzonej terapii medycznej. Również zioła ojców bonifratrów mogą być używane w celach profilaktycznych, aby zapobiegać pojawianiu się dolegliwości.

 

Kiedy warto zastosować zioła ojców bonifratrów?

Produkty zielarskie tworzone według receptur zakonnych ojców bonifratrów to rozmaity asortyment, który sprawdza się terapiach wielu narządów i układów.

 

Zioła ojców bonifratrów mogą pomóc na poniższe dolegliwości:

  • problemy z trawieniem, między innymi na wzdęcia, zaparcia, niestrawność, bóle brzucha, biegunki
  • dolegliwości górnych dróg oddechowych, na przykład bolące gardło, przeziębienie, grypę – stosowany jest popularny Balsam Jerozolimski
  • problemy sercowo-naczyniowe – nadmiar cholesterolu, zwiększone ryzyko chorób serca jak miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, zawały
  • infekcje dróg moczowych – nerek, moczowodów, pęcherza i cewki moczowej
  • bolące mięśnie i stawy – w ofercie ojców bonifratrów dostępne są produkty na bazie ziół w formie rozgrzewających maści
  • problemy z prostatą u mężczyzn – mieszanki ziołowe wspomagające działanie gruczołu stercza
  • cukrzyca, stany przedcukrzycowe – zioła pomagające w normowaniu poziomu cukru we krwi
  • grzybica stóp – kosmetyki wykorzystujące ekstrakty roślinne o działaniu przeciwgrzybiczym, antyseptycznym
  • zapalenia skóry, trądzik, AZS, łuszczyca – kosmetyki ziołowe
  • stany nadmiernej nerwowości, stresu, bezsenności – mieszanki ziołowe pomagające w redukcji nadmiernego napięcia nerwowego, pomagające w zasypianiu

 

Zioła bonifratrów – gdzie można je zakupić?

Ze względu na swoją popularność zioła ojców bonifratrów można zakupić obecnie w wielu sklepach – nie tylko w przyklasztornych aptekach, ale również w aptekach zwykłych, sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w hipermarketach.

 

Szeroki asortyment produktów można znaleźć również w sklepach internetowych prowadzonych we współpracy z zakonami bonifratrów. Tam można zakupić praktycznie wszystkie artykuły z ziołowej apteczki bonifratrów.